=BlooDMaGiC=CLAN

Statistika

Hra travian chcete si zahrat ?

Travian je bezvadná strategie, které stačí pouhý internetový prohlížeč (browsergame). Od první chvíle mi připomíná staré dobré Settlers nebo Warcraft- jen trošku jinak - online :) .
Na začátku začínáte s vesničkou, ve které je jen hlavní budova (HB).
Úvodní vesnička
Pokud se budete hodně snažit, tak vám vesnička trochu povyroste
Velká vesnice

Za koho hrát v Travianu

Ve hře si můžete vybrat ze tří ras (národů) galové, germání a římané. Protože jsem trochu staromódní, tak hraji za římany a musím říct, že je to takový průměrný národ - neurazí nenadchne.
Kdo si chce v klidu hospodařit a obdělávat svoje políčko, nechť si vybere galy a komu koluje krev v žilách a nevydrží bez válečné vřavy tomu bych doporučil germány.

Výhody ras (národů) v Travian
Galové - obránci
Germání - útočníci
Římané - od každého trochu

Ovládání hry Travian

Většina ovládacích prvků je na horní liště v kulatých ikonkách. Pozor na poslední ikonku (ta je rozdělena na Hlášení a Zprávy)
Přehled vesnice - Zde najdeš surovinová pole.
Centrum vesnice - Zobrazení vesnice, zde Ve vesnici můžeš stavět budovy.
Mapa - Mapa okolí tvé vesnice v základní verzi 7×7, v PLUSU 14×14
Statistiky - Zde se můžeš srovnávat s ostatními hráči. Můžeš sledovat nejen svoji pozici jako hráče, ale také pozici vesnic či aliancí
Hlášení - Zde získáváš informace o událostech ve tvé vesnici (výsledky bojů, obchodů, …), pokud máš novou zprávu je ikonka zelená.
Zprávy - Zde posíláš a přijímáš zprávy, pokud máš novou zprávu je ikonka žlutá

Některé další ovládací prvky jsou v levém menu. Zde je užitečná možnost nechat se někým zastupovat v případě nepřítomnosti. To lze nastavit v Profil > Účet > Zástupce účtu. Zastupovaný pak při přihlášení zadá jméno zastupovaného a svoje heslo a je to.

Jak to vlastně funguje

Ve správné strategii nesmí chybět zdroje. Zdroji jsou v Travianu 4 základní suroviny dřevo, hlína, železo a obilí.
Na počátku máte k dispozici sklad se surovinami a políčka surovin na 0.levelu (úrovni). Postupně je vylepšujete a zvyšujete level surovinových polí. Za vytěžené suroviny stavíte infrastrukturu (budovy) a armádu. Sklady a sýpky slouží k uchovávání většího množství surovin - v prvních 7 dnech doporučuji nestavět (máte začátečnickou ochranu a nikdo na vás nemůže útočit). Stejně tak nedoporučuji stavět úkryt, ten slouží ke skrytí surovin před nepřítelem, ovšem i ten se dá vylepšovat a postupně můžete ukrýt větší množství surovin.

Mapa světa a vašeho okolí světa Travian

Abyste se mohli rozvíjet a prosperovat, tak byste měli navázat vztahy s okolními vesnicemi. Můžete obchodovat (potřebujete tržnici) a můžete s nimi válčit (potřebujete shromaždiště, kasarny, stáje, …), ale co je nejlepší můžete spolu uzavírat spojenectví a to oficiálně můžete potvrdit založením aliance (potrřebujete ambasádu - zakladatel aliance musí pak zvyšovat lvl ambasády, ostatním členům postačí 1.lvl). Alianci můžete založit až od 3.lvl ambasády. Aliance pojme tolik členů jaký je lvl ambasády, za každý lvl je možné nabrat 3 členy.(př. ambasada na 10lvl pojme 30členů).

Co je na Travianu tak působivé?

Je dostupný kdekoliv na světě
Má jednoduché a inuitivní uživatelské rozhraní
Nehraje se na tahy, ale v reálném čase.
Máte možnost uplatnit své strategické schopnosti (vojenské, ekonomické, diplomatické)

Chtěli byste si Travian zahrát?

Jestli vás mé stručné povídání zaujalo, pak neváhejte ani minutu a zahrajte na


WWW.TRAVIAN.CZ

www.travian.sk

 

 
Created by MaVixXx TOPlist