=BlooDMaGiC=CLAN

Statistika

Travian - Jak založit další novou vesnici, co jsou Multicrop a Megacrop, …


Založení další vesnice

Jako protřelým hráčům Travianu vám bude první vesnička brzy malá a budete se chtít rozvíjet i mimo ni. Jak na to?
Nabízí se hned několik způsobů:

  • Expanze - Založíte si vlastní novou vesnici
  • Agrese - Přeberete cizí existující vesnici

Expanze

Na rozšíření počtu vesnic musíte mít rezidenci nebo palác na 10.levelu a vycvičit 3 osadniky - každý ze svého národa, samozřejmě :)

Římský osadník Germánský osadník Galský osadník
Římský osadník Germánský osadník Galský osadník  

Pokud máte rezidenci můžete založit 2 vesnice (10.level, 20.level), v paláci 3 vesnice (10.level, 15.level, 20.level). Než vyšlete osadníky založit vesnici je celkem rozumné si promyslet několik důležitých věcí: vzdálenost od mé vesnice, typ surovinového pole, …

Vzdálenost od vesnice

No máte několik možností: postavit si vesnici blízko již existující vesnice nebo postavit vesnici úplně na konci světa. Jak víme svět Travianu je kulatý :)


Takto vypadá mapa světa Travian na CZ4
Takto vypadá mapa světa Travian na CZ4

V prvním případě, kdy si postavíte vesnici v blízkosti stávající vesnice dosáhnete následujích výhod: rychlá logistika, podpora a vůbec - všechno máte tak nějak na dosah ruky. Na druhé straně se však stáváte snadným cílem pro silné hráče - jak se říká “Dvě mouchy jednou ranou”. V druhém extrémním případě se odstěhujete na kraj světa. Nevýhodou je, že začínáte budovat zcela novou vesnici nezávislou na té, z které byla založena a vůbec nevyužijete potenciál stávající vesnice, což je škoda. Optimum bych viděl mezi těmito dvěma extrémními případy - ani moc daleko ani moc blízko. Zkrátka jak pravil pan profesor Starý: “Nikdy nenoste vejce v jednom košíku - diversifikujte!”

Typ surovinových polí - Co to je Multicrop

Typy 2 - 5 jsou celkem nezajímavé - převažuje o jedno surovinové pole (3-4-5-6). S typem 3 začíná každý hráč první vesnici a je vyrovnané (4-4-4-6). Zastavil bych se u typů 1 a 6 - tzv. Multicrop to jsou speciální typy surovinových polí (3-3-3-9, 1-1-1-15), která obsahují velké množství obilných polí (buď 9 nebo 15). A teď se určitě ptáte k čemu je Multicrop dobrý a vyplatí se mi tam postavit vesnici? Osobně si myslím, že pokud je to teprve vaše druhá vesnice tak bych nedoporučoval Multicrop 15. Proč? Protože budete mít obilí, že nebudete vědět co s ním a navíc budete muset vesnici dotovat ostatními surovinami. Ale jestliže už máte rozjetých více vesnic pak je to ideální volba jak nakrmit hladové vojsko - armáda je totiž strašně nenasytná. A ted zásadní otázka, kde najdu Multicrop? - Musíte hledat, pěkně pečlivě, políčko po políčku a určitě najdete. Já mám zkušenost, že se najde tak 1 typ Multicrop na čtverec 7×7, což by odpovídalo as 2% z celkových polí. Dále prosím neplést si Multicrop a Oázu. Oázy jsou ta políčka se zvířátkama, jež si může hrdina anektovat (o oázách si povíme příště)


Typ 1
Typ 1 - zvaný též Multicrop9 (9 obilných polí)
Typ 2
Typ 2
Typ 3
Typ 3
Typ 4
Typ 4
Typ 5
Typ 5
Typ 6
Typ 6 - zvaný též Megacrop / Multicrop15 (15 obilných polí)

Agrese

Vycvičíte si vůdce (senátor, kmenový vůdce, náčelník) a s ním pak obsadíte cizí vesnici. Pro vycvičení vůdce musíte nejdříve vyzkoumat v akademii na úrovni 20, potřebujete shromaždiště na 5.levelu jako Germán nebo na 10.levelu jako Gal a Říman. Poté ho můžete vycvičit v paláci nebo rezidenci. Jen vesnice, které nejsou hlavní můžou být dobyty, nezáleží na tom, kde je palác. Zabrat vesnici můžete jen tehdy, když v ní není rezidence nebo palác a máte dost kulturních bodů.

Senátor Kmenový vůdce Náčelník
Senátor Kmenový vůdce Náčelník  

Travian Tip - Přejmenování nové vesnice

Pokud chcete, přejmenovat nově vzniklou vesnici, protože se vám název “Nová vesnice” nelíbí, tak to můžete udělat následovně. Vpravo kliknete na “Nová vesnice” a poté v levém menu na Profil > Kliknete na odkaz Profil > Změníte “Název vesnice” > Kliknete na Uložit. Toť vše.

Pokud se vám článek líbí nebo si chcete Travian zahrát, pak vězte, že mě můžete i podpořit a to pokud se zaregistrujete přes následující odkaz.

 
Created by MaVixXx TOPlist