=BlooDMaGiC=CLAN

Statistika

Travian - Založení aliance, vstup členů do aliance a vše kolem aliance v Travianu


Aliance - vést či svést

V následujících několika odstavcích vás seznámím s množstvím informací týkajících se aliancí v Travianu. Dále se dozvíte na jaká úskalí se máte připravit a jak se podle toho zařídit.
Nejprve se musíte rozhodnout, zda chcete alianci vést (být šéf) anebo se jen svést (být řadový člen aliance).
Ambasáda
Ambasáda

Jako člen aliance

Budete-li chtít být jen řadovým členem aliance, tak se na Vás velké nároky klást nebudou, ale ve zkratce si to uveďme pěkně od začátku.

Co budete potřebovat:

 • Ambasadu na 1.levelu
 • Alianci, která Vás bude chtít

Co se od vás očekává:

 • Příspěvky na činnost aliance (povinné i dobrovolné)
 • Věrnost alianci
 • Komunikace s členy aliance

  Nyní si to rozebereme trochu podrobněji. Postavit ambasádu na 1.lvl není nic komplikovaného - potřebujete HB (Hlavní budovu) na 1.levelu. Co je už poněkud složitější - najít si vhodnou alianci. Ne každá aliance stojí o každého - většinou si aliance klade různé nároky, např. minimální populace, vstupní poplatky, povinné a pravidelne platby do aliance, pravidelné a časté hraní…
  Dalším důležitým, ne-li nejduležitějším faktorem je blízkost ostatních členů aliance - je vám na nic když jste v alianci, ale členy aliance máte 2dny cesty daleko. Silná aliance si nebude nabírat začátečníky a už vůbec nebude někoho schovávat jen proto, že na něj útočí.
  Pokud už tedy najdete alianci, která by se vám líbila, tak napište jejich diplomatovi/zakladateli aliance. Pokud vás aliance bude chtít, tak obdržíte pozvánku do aliance - to zjistíte kliknutím na Ambasádu ve vesnici. Pak si pročtěte pravidla aliance, případně i fórum, pokud jej aliance má (dobrá aliance ho má vždy)

Jako šéf aliance

Co budete potřebovat:

 • Ambasádu na 3.lvl a té neustále zvyšovat level

Co se od vás očekává:

 • Budete spravovat alianci a řídit členy (manager)
 • Budete inkasovat příspěvky členů (ekonom)
 • Budete přerozdělovat pravomoce (delegace)
 • Budete koordinovat vojenskou sílu (strategie)

Manager

Musíte dát členům aliance nějakou vizi a cíl kam směřujete. Neustále se musíte starat o rozšiřování aliance a morálku všech členů. Je čistě na vás, zda budete přistupovat k vedení aliance autoritativně nebo demokraticky - vždy záleží na kvalitě osobnosti.

Ekonom

Doporučuji rozumným způsobem evidovat příspěvky od členů aliance, tím si ušetříte spoustu problémů. Dříve nebo později se vás nějaký člen pokusí nařknout z toho, že jen berete a nic nedáváte. Tak ta evidence je dobrá už jen z tohoto důvodu.

Delegace

Protože členů v alianci může být až 60, tak těžko stihnete komunikovat se všemi členy aliance a všechno zařídit. Je dobré a užitečné vybrat si z aliance hráče, kteří vám s aliancí pomohou. Osobně se mi osvědčilo pověřit někoho diplomacií. Naopak je nevhodné, aby se o příspěvky staral někdo jiný než zakladatel aliance - poplatky váznou na ceste a ne vždy dorazí.

Strategie

Jako šéf aliance musíte také zvolit patřičnou strategii, tj. chcete na všechny bezhlavě útočit, chcete jen v klidu farmařit, … Vždy je dobré mít členy, kteří mají podobné smýšlení jako vy.
Vy jste šéf aliance, vy udáváte směr, ale nezapomeňte, že i vy jste zodpovědní za ostatní členy.

Pokud se vám článek líbí nebo si chcete Travian zahrát, pak vězte, že mě můžete i podpořit a to pokud se zaregistrujete přes následující odkaz.

 
Created by MaVixXx TOPlist