=BlooDMaGiC=CLAN

Statistika

Uzitecne info

Dnes bych se chtěl podělit o spoustu užitečných informací, které jsem nasbíral v průběhu hraní online hry Travian.

Monitoring celého světa serveru Travian

Většina herních serverů má k dispozici soubor map.sql, tzn. např http://s4.travian.cz/map.sql. Tento soubor obsahuje dump SQL tabulky x_world .
Tabulka obsahuje Rasu, Populaci, Vesnice, Hracu a Aliancí + souřadnice pozic jednotlivých hráčů. Soubor je aktualizován cca 1x denně, takže nemá smysl si ho tahat častěji. Ale teď hlavně k čemu je to dobrý - pokud si budete pravidelne stahovat soubory, tak si budete moci vytvořit historickou řadů vývoje všech uživatelů –> zjistíte jak se jaké vesnici vyvíjí populace –> adept na farmu.
Pokud se nechcete trápit s programováním, můžete navštívit již existující statistiky. Osobně doporučuji server http://traviantoolbox.com/, který má tu výhodu, že je částečně v češtině, ale spíš ve francouštine či angličtině. V levém sloupci si vyberete server např. Svět 4 CZ a pak si vyberte požadovanou vychytávku (např. Seznamy, Hledání farem) a pak už si jenom užívejte hromadu grafů a statistik.

Mapa světa

Od zdrojového souboru map.sql se odvíjí další možnosti jak data využít. Touto možností je přehledné zobrzení do mapy. Ptáte se proč bych měl mít další mapu? Nu jednoduše proto, že Travian v základní verzi nabízí mapu 7×7 čtverečků a v PLUS účtu 14×14 čtverečků. Z dat, které poskytuje server Travianu, je však možné si udělat mapu mnohem obsáhleší a detailnější. Opět doporučuji nástroj ze serveru Mapa Travian Toolbox nebo na TravianMap.nl. Je potřeba si přenastavit server dle svých potřeb (odkaz je na Server4CZ)

Vlastní odkazy do Travianu bez nutnosti zakoupení PLUS účtu

Pokud si chcete vytvořit vlastní odkazy, které vám ulechčí práci při hře pak doporučuji inspirovat se nahttp://travian.web2web.cz. Jedná se o obyčejnou stránku s rámci (frames), odkazy z horního rámce jsou směrovány na dolní rámec, ve kterém se zobrazuje normální hra. Více o rámcích v HTML

Několik odkazů, které by neměly chybět:
Vyslat a2b.php
Simulator warsim.php
Aliance allianz.php?aid=####, kde #### je ID aliance
Libovolná budova build.php?id=##, kde ## je ID budovy (budovy nelze nastavit obecně, je třeba to udělat podle konkrétní vesnice)

Pozn. U výše uvedených odkazů je třeba změnit adresu serveru na svůj server. např. s4.travian.cz –> s1.travian.cz
Použití rámců není proti pravidlům Travianu. Oproti tomu připomínám, že Travissimo a různí další automatizovaní roboti jsou zakázání, protože používají skripty, které nadměrně vytěžují server. Řešení přes rámce je oproti tomu zcela přirozené, asi tak jako kdybyste odkazy měli mezi oblíbenými položkami, jen je to lépe integrované do hry a nijak to neruší. Při ladění se mi vyskytl problém s neustálým odhlašování v Internet Exploreru, ale ostatní prohlížeče fungují bez potíží. Zkuste a uvidíte.

Pokud se vám článek líbí nebo si chcete Travian zahrát, pak vězte, že mě můžete i podpořit a to pokud se zaregistrujete přes následující odkaz.


WWW.TRAVIAN.CZ

 

 
Created by MaVixXx TOPlist